סוף מעשה במחשבת תחילה.

כולם מכירים את הביטוי הקלישאתי, ועם זאת, עסקים רבים מתקשים ליישם אותו. אחד תחומים בהם הביטוי הזה הכי פחות מיושם הוא בכל מה שקשור לפיתוח המוצר.

לרוב תהליך הפיתוח נעשה במחלקות ייעודיות שמתנהלות בנפרד, עם כללים, חוקים ומדיניות שאיננה מתחשבת ביום שאחרי השקת המוצר. לרוב מחלקות אלו נותנות את הדעת על צרכי הלקוחות בקצה, מענה למוצרים קיימים, אך ממעטות לתת את הדעת על עלויות ייצור ורכש, כך שנוצר מצב שהרכש מעורב רק בסוף התהליך כשלעיתים כבר מאוחר מידי.

השתתפות הרכש בתהליכי פיתוח המוצר (NPI  – New Product Introduction Purchasing), היא חיונית ובעלת הערך המוסף הגבוה ביותר לארגון.

בשלב זה יכול הרכש להשפיע על בחירת הספקים והפתרונות אשר בשלב מאוחר יותר יביאו לביצועים טובים יותר של זמינות, חיסכון בעלויות וכמובן איכות המוצרים.

מדובר ברכש אסטרטגי, רכש שמגיב ופועל בשלבים מוקדמים של תכנון המוצר (NPI) כך שהתכנון מאפשר חסכון בעלויות, חתימת חוזי אספקה מיטיבים, ובסופו של דבר מביא ערך משמעותי עסקי, כלכלי, תפעולי ויצורי.

חשוב להבין – בעוד ההנדסה והפיתוח מייצגים נאמנה את ביצועי המוצר ורצונות הלקוחות, הרכש הוא הגורם המאזן "והריאליסטי" המייצג את היום שאחרי שחרור המוצר, כישורי הייצוריות שלו, היכולת להשיג יעדי מחיר תחרותיים ושיפור ביצועים מתמיד.

להפוך את הרכש להזדמנות לצמיחה

ארז לוי – פיתוח עסקי לצמיחה, מתמחה בשיפור תהליכים תפעוליים וברתימת הרכש לשיפור הפיתוח, עמידות המוצר, הייצור, הגמישות והרווחיות.

ביחד נסייע לכם בעירוב תהליכי הרכש בשלבי הפיתוח של המוצר (NPI), נבנה תהליך השתתפות פרואקטיבי של הרכש בהגדרת בסיס הספקים והפתרונות לייצור, נביא למעורבות הספקים בתהליכי הפיתוח של המוצר, נגדיר את תהליכי העבודה, פורמטים למעקב, אסטרטגיות רכש NPI ועוד.

NPI SOURCING - ארז לוי - פיתוח עסקים לצמיחה

איך תדעו שהעסק שלכם צריך לנהל רכש פיתוח?

אם אתם קוראים שורות אלו, אתם וודאי יודעים שיש בעיה כללית באופן התכנון של המוצרים שלכם.

אם גם אתם מרגישים שתהליכי פיתוח ושחרור המוצרים שלכם חורק?
אם אתם חשים שלוחות הזמנים תמיד מתארכים בשל אי מוכנות?
אם אתם מקבלים פידבק שמחירי המוצרים תמיד גבוהים מהנדרש ושהאיכות והאמינות לא עומדים בסטנדרטים ובדרישות?
אם הספקים שלכם לא מבינים את דרישות הייצור והייצוריות?
וכמובן – אם לאחר שחרור המוצר מחלקות הפיתוח וההנדסה עדיין מתעסקים בתיקון בעיות שניתן היה למנוע מראש?

אם עניתם על אחת מהשאלות הללו בחיוב, הכרחי שתתחילו לנהל רכש פיתוח.

ניהול אסטרטגי בשרשרת - ארז לוי - פיתוח עסקים לצמיחה

“עבדתי עם ארז על תהליכי מיזוגים ורכישות של M & A בחומרים יישומיים, לארז יש גישה פרואקטיבית מאוד, תמיד לומד נושאים חדשים ומתמודד עם אתגרים חדשים, יש לו יכולת ייחודית לפשט נושאים מורכבים תוך מציאת מרכיבים קריטיים שיובילו להצלחה ארז הצליח לסייע לחברות הנרכשות לשפר את שרשרת האספקה שלהן באופן דרמטי, תוך התמודדות עם צמיחת התעשייה וגם המפולות, בנוסף לארז יש כישורים טובים מאוד במשא ומתן שהם נכס לכל חברה.”

יגב בן יצחק סגן נשיא בקבוצת אי סי אל

לוגו - אי סי אל

נעים להכיר - ארז לוי

שלום רב, שמי ארז לוי, מנכ"ל עסקית ובעל ניסיון של עשרים שנה בניהול בכיר של רכש ושרשרת אספקה בחברות תעשייה וטכנולוגיה מתקדמות (אפלייד מטריאלס). בתפקידי הטמעתי שיטות של NPI PURCHASING אשר משלבות את פעילות מערכי הרכש וניהול שרשרת האספקה מהיום הראשון של תחילת תכנון ופיתוח המוצרים. תהליכים אלו אפשרו לצמצם את זמני הפיתוח והמעבר לייצור, להוזיל את עלויות המוצרים, לוודא מוכנות ספקים לייצור ולשפר משמעותית את איכות ואמינות המוצרים שפותחו בחברה.

בשנים האחרונות בעסקית אנחנו מלווים חברות טכנולוגיה ואחרות, ביישום של תהליכי ניהול ביצועי ספקים מתקדמים. כמו כן אני מקיים קורסים וסדנאות ללימוד תהליכי NPI PURCHASING. יחד נבנה את התהליכים גם אצלכם בארגון.

ארז לוי - מנכ

צרו קשר במרחק של קליק אחד

בואו נהפוך את הרכש שלכם לחוזקה משמעותית! – הזניקו את העסק שלכם.

צרו עימנו קשר בטלפון 054-8049006 לייעוץ ראשוני ללא התחייבות או מלאו את הטופס הבא:

    שדות חובה למילוי מסומנים ב- *    אנו מאשרים קבלת ניוזלטר ופרסומות למייל

    עסקים מומלצים