בעשור האחרון אנו עדים לריבוי תהליכי רכישות ומיזוגים בין חברות. הסיבות לכך מובנות ובראשן עומד הצורך בהישרדות עסקית, הוזלת עלויות ויצירת סינרגיה של מוצרים, תהליכים עסקיים ותפעוליים.

תהליך של רכישה ומיזוג היא הזדמנות לצמיחה והתייעלות ומחייבת ביצוע מוקפד וחשיבה לפרטי פרטים.

חברות רבות שמיישמות תהליכי מיזוג מפספסות לעיתים רבות את הפן התפעולי, כך שהאינטגרציה התפעולית רופפת (במקרה הטוב) או כלל אינה קיימת (במקרה הנפוץ והרע).

אינטגרציה תפעולית כוללת את החיבור של גופי התפעול, הייצור, שרשרת האספקה הרכש והלוגיסטיקה. בגופים אלו קיימת הזדמנות לחיסכון אדיר והם מהווים את מרכז ההזדמנות למינוף ומיצוי מלא של תהליך המיזוג : היכולת לצמצם עלויות, לרכז תהליכים ועוד.

לרתום ניסיון תפעולי עשיר למיצוי מלוא פוטנציאל המיזוג

עסקית – פיתוח עסקים לצמיחה, מתמחה בפן התפעולי.

יחד נטמיע שיטות וכלים לביצוע תהליך נכון ויעיל של מיזוג גופי תפעול, שרשרשת אספקה, רכש ולוגיסטיקה. התהליך מתחיל מייד אחרי הרכישה ונגמר באינטגרציה מלאה של הגופים ו/או  התהליכים (POST M&A INTEGRATION).

התהליך מתחיל במיפוי תרבויות עסקיות ותפעוליות Cultural Mapping:

 1. המבנה הארגוני, חלוקת הסמכות והאחריות
 2. הערכת יכולות תפעוליות
 3. תכנית יישום האינטגרציה התפעולית – השלבים ומדדי ההצלחה
 4. בניית מנגנוני התנהלות משותפים
 5. מיפוי כישרונות ופיתוח עובדים בהתאם

חשוב שתהליך העבודה יחל מהיום הראשון ועוד בטרם ההודעה על הרכישה או המיזוג. את התהליך אנחנו מסיימים רק כאשר הושגו המטרות והיעדים של המיזוג והרכישה ולאחר שהסינרגיות הוטמעו בצורה שוטפת וחלקה.

מיצוי הסינרגיה התפעולית

אם אתם נמצאים בתהליכים של רכישה או מיזוג עם חברה אחרת, אם אתם צריכים לבצע מיזוג של מערכי תפעול, זה הזמן ליישם שיטות מתקדמות ומוכחות לביצוע תהליך שיביא לכם את הערך הגדול ביותר משני החברות.

מיזוגים ורכישות - סדנה - ארז לוי - פיתוח עסקים לצמיחה

“עבדתי עם ארז על תהליכי מיזוגים ורכישות של M & A בחומרים יישומיים, לארז יש גישה פרואקטיבית מאוד, תמיד לומד נושאים חדשים ומתמודד עם אתגרים חדשים, יש לו יכולת ייחודית לפשט נושאים מורכבים תוך מציאת מרכיבים קריטיים שיובילו להצלחה ארז הצליח לסייע לחברות הנרכשות לשפר את שרשרת האספקה ​​שלהן באופן דרמטי, תוך התמודדות עם צמיחת התעשייה וגם המפולות, בנוסף לארז יש כישורים טובים מאוד במשא ומתן שהם נכס לכל חברה.”

יגב בן יצחק סגן נשיא בקבוצת אי סי אל

לוגו - אי סי אל

נעים להכיר - ארז לוי

שלום רב, שמי ארז לוי,מנכ"ל עסקית בעל ניסיון של עשרים שנה בניהול בכיר של רכש ושרשרת אספקה בחברות תעשייה וטכנולוגיה מתקדמות (אפלייד מטריאלס). בחמש שנים אחרונות הייתי מופקד על מיזוגים ורכשיו תתפעוליים של חברות במאות מיליוני דולרים. במסדרת פעילותי זו פיתחנו שיטה של BKM במיזוג ורכישות מהיר יעיל ופשוט, של מערכי תפעול רכש שרשרת אספקה ולוגיסטיקה. זה אפשר לנו לקצר את זמן החזר ההשקעה על החברות בצורה משמעותית ולהנות מהטוב שבתהליך כמורכב של מיזוג ורכישה.

בשנים האחרונות בעסקית אנחנו מלווים חברות שנמצאות בתהליכי מיזוג ו/ או רכישה, אנחנו פועלים מהיום הראשון ליישם תהליכים של מיזוג ארגוני התפעול בצורה היעילה והטובה ביותר. זה לא רק מקצר את זמן האינטגרציה ומעלה את ביצועי העסק המאוחד,  אלא מביא לשביעות רצון העובדים והשותפים למהלך, פיתוח והנדסה, ייצור, שרשרת אספקה, רכש, ואחרים.

ארז לוי - מנכ

צרו קשר במרחק של קליק אחד

מתעניינים בשיטות מתקדמות למיזוג תפעולי – הזניקו את העסק שלכם.

צרו עימנו קשר בטלפון 054-8049006 לייעוץ ראשוני ללא התחייבות או מלאו את הטופס הבא:

  שדות חובה למילוי מסומנים ב- *  אנו מאשרים קבלת ניוזלטר ופרסומות למייל

  עסקים מומלצים