כשפתחתם את העסק שלכם, בוודאי דמיינתם תמונה כמעט רומנטית, שבה אתם עוסקים בתחום שמרתק אתכם ומספקים שירות או מוצר שמלהיב אתכם לספק.

אך בפועל גיליתם שעל מנת לנהל את העסק, אתם צריכים להתעסק גם בניהול עובדים, התנהלות מול ספקים, התעסקות בפיננסים ותזרים מזומנים, טיפול במלאי, שיווק, טכנולוגיה, תקלות, תפעול, אספקה.

וכך לא רק שנעלם לו הסיפוק והריגוש, אלא שהעדר המיומנות בשלל התחומים הללו, פוגם ביכולת הייצור ובשורת הרווח.

אז מתי נכון להתרכז במה שאתם מומחים בו? מה נכון להוציא החוצה ומה נכון להשאיר בניהולכם? ואיך פונים למיקור חוץ?

האם העסק שלכם יכול להגדיל רווחים באמצעות מיקור חוץ

ההיגיון נורא פשוט – תתמקדו במה שאתם מומחים בו. ברגע שאתם מתמקדים במומחיות שלכם ומוציאים החוצה לגורמים אחרים את הטיפול במה שהם מומחים בו, תהליך העבודה מתייעל, עלויות הייצור פוחתות ושורת הרווח גדלה.

לרוב נתקלים בדילמה הזו ארגונים וחברות שצומחים וגדלים מהר, אך גם עסקים קטנים ובינוניים, חברות משפחתיות, חברות סטארטאפ, ארגוני הייטק ויזמים המקימים עסק חדש. המשותף לכל סוגי העסקים הללו הוא מגבלת משאבים (כסף, עובדים, ידע) שפוגעת בצמיחת העסק והשגת רווחיות אופטימלית בכל מצב עסקי.

עסקית - שירותים מתקדמים לעסקים

אם אתה בעלים או מנכ"ל של חברה בצמיחה – בתחומי התעשייה השירותים והלוגיסטיקה, וגם אתה כמו רבים בתחומך, מתמודד עם אתגרים מורכבים בקבלת החלטות אסטרטגיות וניהול מנהלים וממשקים, יש לנו כלים מתקדמים לסייע לך!

עסקית פיתוח עסקי לצמיחה, מעניקה ייעוץ עסקי מתקדם, שירותי ליווי עסקי, הכוונה וייעוץ לחברות המצויות בצמיחה עסקית מואצת.
לצוות עסקית ניסיון ניהולי בכיר בתחומי ליבה רבים: כספים, פיתוח עסקי, שיווק, ניהול תפעול וייצור, שרשאות אספקה, פיתוח ארגוני ועוד.

אם אתה מעוניין להביט על האתגרים מזווית חדשה ויצירתית? להביא את העסק להישגים חדשים? אם אתה שואף לפתח יחד קשרים, שיטות והתנהלות חדשה שתזניק את ההכנסות העתידיות צור עימנו קשר.

ארז לוי - פיתוח עסקי לצמיחה - עובדים אחרת

אז מה נכון לעסק שלכם להוציא החוצה?

זו שאלת השאלות והיא כמובן תלויה במכלול הנסיבות, לכן גם קשה ואף לא נכון לענות עליה במסגרת היריעה הקצרה שכאן. אך זה המקום להאיר את השיקולים השונים שישפיעו על החלטה שכזו:

ראשית נבחר להוציא את התחומים שמקשים עלינו לתפעל ולנהל את העסק. בחברות קטנות ומשפחתיות, אלו יכולים להיות תחומים שאנו לא אוהבים להתעסק בהם, או שאנחנו חשים שאיננו מוכשרים כלל ומצויים בעמדת נחיתות כשאנו מתעסקים בהם. שימו לב שזה יכול להיות הכל – אם אתם מתקשים בניהול הפיננסי, אם אתם חווים קושי בשיווק ואפילו אם אתם מתקשים לנהל עובדים!

אנו מציעים שירות של מנכ"ל קל להשכיר – שירות שמאפשר לכם להתפנות לתפעול העסק, כשאנו לוקחים פיקוד על המשימות הניהוליות השוטפות שבהם אין לכם זמן או רצון להתעסק.

כך בזמן שאתם עוסקים בשוטף, אנו נקדם: אסטרטגיה לצמיחת העסק, פיתוח עסקי, שיווק והגדלת מכירות, שיפור ייעול והוזלת עלויות, ניהול כספים (תזרים, תקציבים), ניהול משאבי אנוש (גיוס והדרכה). הכל בהתאם לצורך שלכם.

מיקוד עסקי - מנכ

מכלול נוסף של תחומים שניתן להוציא החוצה, יהיו תחומים שבהם יש לנו הזדמנות להוזיל עלויות באופן משמעותי. כך למשל, אם הייצור על ידינו יקר ויש גורם שיכול לייצר עבורנו ולהוזיל משמעותית את העלות, אנו עשויים לבחור בחלופה הזו. לגלגל חלק מההוזלה לצרכן ולהיות גם אטרקטיבים יותר וגם רווחיים יותר. לעיתים רבות היתרון המרכזי הוא הפיכה של הוצאה והעלויות מקבועות כשאנו מנהלים אותם, להוצאות משתנות כשספק מנהל אותם עבורנו.

מנגד כמובן יש שיקולים של קושי בבקרה ופיקוח על הספק שאנו לוקחים וכך גם קושי בניהול התחום, בנוסף הוצאה לגורם חיצוני, משמעה שאנו תלויים באותו גורם וחשופים לסיכון במידה מסויימת, אם יתגלגל לקשיים. לעיתים רצונו של הספק להוזיל עלויות עשויה לפגום בתוצר שאנו מוציאים וכן הוצאת התחום לגורם חיצוני, עשויה להביא לזליגה של מידע וחשיפה של סודות מסחריים וכד'.

לסיכום ניתן לומר שמיקור חוץ הוא תהליך נכון ומתבקש כשהוא נעשה בתבונה ותכנון נבון, הכוללים בחירה מדוקדקת של התחומים אותם נוציא החוצה וטיפול נכון באופן בו נוציא אותם החוצה (לדוגמא חתימה על חוזים שמגנים עלינו וצופים בעיות אפשריות).

מנוע צמיחה לעסק

צרו קשר במרחק של קליק אחד

  שדות חובה למילוי מסומנים ב- *  אנו מאשרים קבלת ניוזלטר ופרסומות למייל

  איך מתחילים תהליך של מיקור חוץ לעסק שלכם

  התהליך מתחיל בסקירה של העסק על שלל תחומיו, הניהול, הייצור, השיווק, האספקה, הטיפול השוטף בלקוחות וכד'. וכן ניתוח מעמיק של אספקטים שונים בכל תחום נסקר – העלויות, הגורמים המטפלים וכיו"ב.

  לאחר מכן אנו מקבלים תמונה של התחומים ה"מועמדים" להפניה למיקור חוץ ובוחנים אלטרנטיבות לכל תחום. אלו ספקים יוכלו לתת לנו את המענה המבוקש, כך שנזכה ביתרון כלכלי, תפעולי.

  אנו מבצעים ניתוח סיכונים ובוחנים מהי מידת החשיפה שלנו בכל חלופה וחלופה.

  לבסוף מתקבלת החלטה מושכלת ואנו בונים תהליך מעבר מובנה, מתוכנן בקפידה, על מנת למנוע טעויות ולמקסם את התועלת.

  ניהול פרוייקטים של פיתוח עסקי למשרדי ממשלה ומוסדות - ארז לוי פיתוח עסקים לצמיחה

  איך ייראה היום שאחרי הפנייה למיקור חוץ

  "פתאום הראש שלי פנוי להתעסק בדברים הבאמת חשובים!" כך בעלי עסקים רבים מתארים את היום שאחרי.

  תחושה שקל יותר לנהל את העסק, יכולת טובה יותר להתמקד במה שאתם מומחים בו וגמישות רבה בכל פעולה. זו החוויה של עסקים רבים הפונים למיקור חוץ.

  הדברים הללו מתגרמים מהר מאוד לשורת רווח גבוהה יותר שמורכבת מהפחתה בהוצאות, ירידה בעלויות הקבועות, פינוי יותר זמן לייצור ועבודה בפועל ולרוב מידה רבה יותר של שביעות רצון וסיפוק בעבודה של הגורמים השונים, שמטפלים במה שהם מומחים ואוהבים לעשות.

  רוצים לשפר תהליכים בעסק שלכם? מרגישים שיש דברים שאתם רוצים ויכולים לוותר עליהם בניהול השוטף? תוהים איך נכון לעשות את זה ומאלה מלכודות להיזהר?

  היום שאחרי מנכ

  "היה לי העונג לעבוד עם ארז לקראת מטרה משותפת של רציונליזציה של שרשרת האספקה העולמית. חלקנו את אותם האידיאלים הבסיסיים, אבל אני באמת כיבדתי את התשוקה שלו ואת היכולת ליישר את חברי הצוות, עם רקע תרבותי שונה, לעבר מטרה משותפת. הוא מומחה מכובד, עם מומחיות גלובלית בניהול שרשרת אספקה."

  בוב אייכן – נשיא אר אל אי

  לוגו - אר אל אי

  ארז לוי – ניהול נכון של תהליך יציאה למיקור חוץ

  שמי ארז לוי, בעל ניסיון של מעל שני עשורים בניהול בכיר, ייעוץ לעשרות עסקים בתהליך של יציאה למיקור וניהול בפועל של תהליכים אלה. בעסקית יש לנו את הידע, המומחיות והיכולת להוביל אתכם תהליך שכזה באופן שימקסם את הרווחים עבורכם.

  יחד נוכל להוציא למיקור חוץ כל תחום בעסק שלכם, החל מהייצור, הניהול הפיננסי, הגיוס, השיווק, הטיפול בלקוחות ואפילו את הניהול הכולל (שירות של מנהל כללי במיקור חוץ שפועל בהתאם לכללים שהתוויתם ומוודא ביצוע וטיפול).

  לקריאה נוספת:

  1. בניית תכנית עבודה שנתית
  2. מנכ"ל קל להשכיר
  3. קורסים וסדנאות
  ארז לוי - מנכ

  רוצים להכיר קצת יותר לעומק?

  הכי פשוט – צלצלו – 054-8049006
  ואפשר גם בטופס כמובן:

   שדות חובה למילוי מסומנים ב- *   אנו מאשרים קבלת ניוזלטר ופרסומות למייל

   עסקים מומלצים