אחד החטאים הנפוצים ביותר בארגונים קטנים ובינוניים (ולעיתים גם הגדולים חוטאים בכך) – הוא הזנחת הטיפול במשאב האנושי.

מן המפורסמות שהמשאב האנושי הוא היקר ביותר בכל ארגון. איכות כוח האדם תקבע האם הארגון ישרוד, האם יצמח וכיצד יתמודד עם הקשיים שהגורל העסקי מזמן.

ולמרות הידיעה הזו, אנו נתקלים פעם אחר פעם בטיפול לקוי שמנציח כשלים רבים דוגמת: בינוניות, היעדר תמריצים, חוסר מקצועיות, אבטלה סמויה, אי התאמה חילופי עובדים תדירים ועוד.

הבעיה היא שלרוב הארגון מאתר את הכשלים רק כשהם מגיעים לרמה קריטית הפוגעת משמעותית בארגון והופכת להיות גלויה לעין. עם זאת, טיפול נכון בפרטים המרכיבים את הארגון מביא לצמיחה, ייעול תהליכים, יצירת יציבות, רווחיות ויכולת שרידות גבוהה.

מדוע ארגונים רבים מזניחים את המשאב האנושי?

רוב בעלי העסקים והמנהלים בחברות יודעים לנהל מקצועית את תחום עסקיהם, הם יודעים לתקשר עם לקוחות, לבנות ולפתח מוצרים ושירותים, לקרוא דוחות כספיים, לבצע השקעות ועוד.

אך אותם בעלי עסקים ומנהלים לא נותנים את הדעת ומתקשים למצוא שיטה אפקטיבית לניהול המשאב האנושי. לעיתים הדבר נובע מהיעדר מיומנות, לעיתים מתוך הזנחה ולעיתים רבות מהיעדר ידע או כישורים ביניאישיים מתאימים.

לכולם נהיר וברור שיש להניע עובדים ומנהלים לשיפור ביצועים, שיש לתת להם מטרות ויעדים ברורים, שיש למשב אותם באופן נכון ואמיתי, ולאפשר להם תוך כדי כך להתפתח ולהתקדם בארגון או בעסק.

אבל מנהלים רבים חוששים, אינם מכירים את הכלים לבניית תמריצים, מתקשים לבחור את כוח האדם המתאים ועוד.

להפוך את המשאב האנושי למנוע צמיחה

עסקית מתמחה מזה עשור בניהול, הערכה, מדידה ופיתוח עובדים בארגון. עם היכרות עשירה של תחום התעשייה והשירותים, והטמעה של שיטות מדידה, תמרוץ, משוב, הסמכות והשמת כוח אדם מוכח בעשרות חברות ועסקים, אנחנו יכולים לשנות גם את העסק שלך.

ביחד נטמיע בארגון שלכם שיטות וכלים לביצוע תהליך נכון ויעיל של הערכת ופיתוח עובדים ומנהלים בעסק או בארגון. שיטת העבודה מתאימה לארגונים גדולים אך גם לעסקים קטנים ובינוניים. בין היתר נשפר את:

 1. הגדרות תפקיד וחלוקת סמכות ואחריות – כך שתיווצר התייעלות, התמקצעות ושיפור ביצועים
 2. הערכת ביצועי עובדים ומנהלים – באמצעות כלי מדידה מתקדמים הכוללים יעדים אישיים לעידוד צמיחה
 3. פיתוח כישרונות וקידום עובדים ומנהלים – כך שהעסק יהנה מיציבות, הגדלת משך העסקה ממוצעת ויצירת אופק המגביר יצרנות
 4. פיתוח הדרכה והכשרה מקצועית – לשיפור תהליכי עבודה, קליטה והשמה מהירה והזרמה יעילה של ידע ארגוני
מנהיגות - ארז לוי - פיתוח עסקים לצמיחה

להשקיע בעובדים - להשקיע במקום העבודה

אנו נתקלים בעסקים רבים שמתנהלים בצורה סבירה, אבל סובלים מתופעות שונות כגון תחלופה מתמדת של עובדים, חוסר ידע, התנגשות בין מחלקות וסמכויות, קושי בהטמעת תהליכים ועוד.

אם גם אתם מרגישים שהארגון לא ממצה את יכולותיו, שאינכם מצליחים להוציא מהעובדים את המקסימום? שאתם לא מצליחים לקדם את העובדים שלכם? שיש תסכול נצבר, שבא ליד ביטוי בעומס, בעזיבת עובדים טובים?

אם עניתם בחיוב – כמובן שיש בעיה!

חשוב שתדעו שבעיות אלו משפיעות לרוב גם על המוצר וגם על חווית הלקוח – שלרוב יקבלו שירות בינוני/רע.

אז אם גם לכם קשה להעביר את המסר לעובדים ומנהלים לגבי הביצועים שלהם, היתרונות והחולשות שלהם? אם אאתם מתקשים לכוון ולפתח אותם? זה הזמן לייצר שינוי אמיתי.

נשמח לעזור ולסייע ולהטמיע שיטות פיתוח, מדידה והערכה שיציבו את המשאב האנושי במקום המכובד.

תהליך הקמת

איך מתחיל תהליך שיפור ופיתוח של המשאב האנושי

כמובן שתהליך פיתוח המשאב האנושי הוא תהליך מורכב ומתמשך שמשתנה בין ארגון לארגון ותלוי בפרמטרים רבים. עם זאת, בכלליות ניתן לומר שהתהליך מורכב ממספר שלבי בסיס:

 • שלב הלמידה: ראיונות עומק ולמידה של העסק, המבנה הארגוני, הגדרות התפקיד, התהליכים והתפוקות העיקריות.
 • שלב הניתוח וחילוץ ההמלצות: לאחר ניתוח ועיבוד הנתונים, נגדיר סמכויות, היררכיה וניתן לכם המלצות לגבי הגדרות תפקיד מדויקות
 • שלב בניית הכלים: נתאים לכם כלי ניהול מתקדמים הכוללים הערכת ומדידת ביצועי העובדים. נבנה תכנית פיתוח והכשרה של כל עובד בארגון.
 • שלב היישום השוטף: נלווה אתכם בתהליך של הערכת עובדים מתהליך כתיבת ההערכה עד מתן המשוב לעובד ומעקב אחר שיפור.

את התוצאות תראו במהרה מתבטאות במשובים חיוביים של עובדים, לקוחות וכמובן ביצועים עסקיים שישפיעו על המחזור.

יצירת מנוע צמיחה עסקי

עסקית - שירותים מתקדמים לעסקים

אם אתה בעלים או מנכ"ל של חברה בצמיחה – בתחומי התעשייה השירותים והלוגיסטיקה, וגם אתה כמו רבים בתחומך, מתמודד עם אתגרים מורכבים בקבלת החלטות אסטרטגיות וניהול מנהלים וממשקים, יש לנו כלים מתקדמים לסייע לך!

עסקית פיתוח עסקי לצמיחה, מעניקה ייעוץ עסקי מתקדם, שירותי ליווי עסקי, הכוונה וייעוץ לחברות המצויות בצמיחה עסקית מואצת.
לצוות עסקית ניסיון ניהולי בכיר בתחומי ליבה רבים: כספים, פיתוח עסקי, שיווק, ניהול תפעול וייצור, שרשאות אספקה, פיתוח ארגוני ועוד.

אם אתה מעוניין להביט על האתגרים מזווית חדשה ויצירתית? להביא את העסק להישגים חדשים? אם אתה שואף לפתח יחד קשרים, שיטות והתנהלות חדשה שתזניק את ההכנסות העתידיות? צור עימנו קשר.

ארז לוי - פיתוח עסקי לצמיחה - עובדים אחרת

“ארז הוא מנטור מבריק לפעילות אסטרטגית, רכש ופיתוח עסקי, עם שנים של ניסיון מוכח. היה לי העונג להכיר את ארז 5 שנים, להעסיק את שירותי הייעוץ שלו. מעל לכל, התרשמתי מחשיבתו החכמה של ארז ומפתרון הבעיות שלו, וכמובן, מתועלתו ומאישיותו הנדיבה. ארז יהיה נכס אמיתי לכל ארגון.”

ניב גל – מנהל שרשרת אספקה ולוגיסטיקה בחברת ברנמילר אנרג’י

brenmiler-logo - לוגו

נעים להכיר - ארז לוי

שמי ארז לוי מנכ"ל עסקית, בעל ניסיון של מעל שני עשורים בניהול בכיר בחברות תעשייה וטכנולוגיה מתקדמות. בעסקית אנחנו מתמחים בפיתוח עסקים ומתן כלים יישומיים לצמיחה וייעול העבודה בארגונים: בנייה של מבנים ארגוניים וחלוקת אחריות, הטמעת מנגנוני ניהול ומוטיבציה של עובדים, גיוס והשמת אנשי מפתח, בניית הכשרות מקצועיות, הטמעת שיטות תגמול והערכות עובדים ועוד.

עם הניסיון והפרספקטיבה העשירה, נשמח להעביר תהליך של אבחון, ייעול ושיפור העסק שלכם.

ארז לוי - מנכ

צרו קשר במרחק של קליק אחד

הפכו את הסביבה הארגונית לכלי צמיחה – הזניקו את העסק שלכם.

צרו עימנו קשר בטלפון 054-8049006 לייעוץ ראשוני ללא התחייבות או מלאו את הטופס הבא:

  שדות חובה למילוי מסומנים ב- *  אנו מאשרים קבלת ניוזלטר ופרסומות למייל