הצלחה יכולה להגיע במקרה, אבל לאורך זמן, ההצלחה נשענת על תכנון מדוייק!

עסקים רבים נכנעים לשגרת היום יום ומוותרים על תכנית עבודה, הם נסחפים אחרי הניהול השוטף, האדמיניסטרציה, דרישות השוק ולא עוצרים להביט בתמונה הגדולה ולהתוות דרך, חזון ותוכנית ביצוע סדורה.

גם אם אותם עסקים חווים הצלחה, יישום של תכנית עבודה שנתית, תביא אותם להצלחה גדולה הרבה יותר ובטווח הארוך, עשויה ליצור את ההבדל בין עסק מדשדש לעסק משגשג שנכון לאתגרים העומדים בפניו, עמיד יותר בפני תהפוכות ומשברים.

מהי בעצם תוכנית עבודה שנתית?

תוכנית עבודה שנתית שואפת לסכם את אוסף הפעולות שהעסק יבצע על מנת להגיע ליעד שהוצב. אתם וודאי מבינים, שככזו, התוכנית בראש ובראשונה נשענת על הגדרה של חזון, ממנה נגזרים האסטרטגיה,המטרות והיעדים.

מדוע אנו זקוקים לתוכנית עבודה שנתית?

כולנו בני אדם בסופו של דבר, אפילו כמנהלים וכבעלי עסקים, אנו נוטים להיגרר אחרי נסיבות היום יום ובוודאי שקשה לנו להתמקד. מטרתה של תוכנית העבודה השנתית הינה בראש ובראשונה למקד אותנו.

התוכנית מתווה את גבולות הגזרה, מציבה בפנינו את החזון בכל תחום ומפשטת לנו את התמונה, כך שתהליך קבלת ההחלטות בכל רגע נתון הופך לפשוט יותר, תהליך התעדוף בין חשוב לפחות חשוב, הופך למהיר והתקשורת שלנו עם העובדים, הספקים, הלקוחות והסביבה העסקית, הופכת לנהירה יותר וקונסיסטנטית.

בניית תכנית עבודה שנתית מעודדת הצלחה ויציבות

תכנית עבודה שנתית צריכה להיערך באופן מקצועי ולהתייחס למספר נקודות:

 • הגדרה של החזון העסקי והדברים שיש לעשות כדי לממש אותו
 • התווית האסטרטגיה (דרך הפעולה) שנבחר ע"מ לממש את החזון
 • חילוץ המטרות והגדרה היעדים שיאפשרו לנו להגיע למימוש החזון
 • פירוט הדברים שמקדמים את הערכים עליהם אנחנו מבססים את העסק

כפי שאתם וודאי מבינים, תכנית העבודה נשענת על רוח וחזון כללי, אך אותו חזון הוא הבסיס לידעים וטכניקות ביצועיות, שיכללו יעדים מספריים וירדו לפרטי פרטים.

בנייתה של תכנית עבודה שנתית יישומית, היא מלאכה מקצועית מורכבת הדורשת מיומנות, ניסיון וכמובן היכרות עם התחום, הסביבה התחרותית, השוק והעסק עצמו.

במסגרת התהליך אנו בונים יחד עמכם תכנית עבודה יישומית המאפשרת מעקב מתמיד אחר ההתקדמות חודש בחודשו.

מנוע צמיחה לעסק

עסקית - שירותים מתקדמים לעסקים

אם אתה בעלים או מנכ"ל של חברה בצמיחה – בתחומי התעשייה השירותים והלוגיסטיקה, וגם אתה כמו רבים בתחומך, מתמודד עם אתגרים מורכבים בקבלת החלטות אסטרטגיות וניהול מנהלים וממשקים, יש לנו כלים מתקדמים לסייע לך!

עסקית פיתוח עסקי לצמיחה, מעניקה ייעוץ עסקי מתקדם, שירותי ליווי עסקי, הכוונה וייעוץ לחברות המצויות בצמיחה עסקית מואצת.
לצוות עסקית ניסיון ניהולי בכיר בתחומי ליבה רבים: כספים, פיתוח עסקי, שיווק, ניהול תפעול וייצור, שרשאות אספקה, פיתוח ארגוני ועוד.

אם אתה מעוניין להביט על האתגרים מזווית חדשה ויצירתית? להביא את העסק להישגים חדשים? אם אתה שואף לפתח יחד קשרים, שיטות והתנהלות חדשה שתזניק את ההכנסות העתידיות? צור עימנו קשר.

ארז לוי - פיתוח עסקי לצמיחה - עובדים אחרת

האם גם העסק שלכם זקוק לתוכנית עבודה שנתית?

אם תביטו סביבכם תראו עסקים רבים וטובים שהצליחו, הם שורדים בשוק זמן רב, מתגברים על מתחרים, עוברים תקופות קשות ולאורך זמן נוסקים מעלה.

לעומתם יש עסקים, ואולי אתם חשים כך ביחס לעסק שלכם, שחווים כל יום שחולף כמערכה מאיימת ומאתגרת, יודעים כיצד היום מתחיל, אבל לא כיצד ייגמר, נותנים לנסיבות היומיומיות להוביל אותם ובקיצור – שורדים, משוועים ללקוחות שלא מגיעים, חווים קשיים בתזרים ההכנסות, מוצאים את עצמם נמנעים מלבצע פעולות תחזוקה שוטפות עקב העדר תקציב.

העסקים סביבכם שחווים הצלחה, לא חווים אותה במקרה – זוהי אינה יד הגורל אלא דבר אחר לגמרי: אסטרטגיה ותכנון מדוייק!

אם גם אתם מרגישים שאתם עובדים ורצים אך העסק לא מתרומם? אם אינכם יודעים מה יהיה בחודש הבא ברבעון הבא או בשנה הבאה? אם אין לכם מטרות ויעדים ברורים לנגד העיניים? אם העובדים שלכם אינם מבינים במה להתמקד?

אתם חייבים תוכנית עסקית סדורה שתכוון אתכם ליעד ברור ותבטיח יכולת שרידות גבוה ומעל הכל שגשוג לאורך זמן.

בנייה של תכנית עבודה לפיתוח עסקי תכלול מטרות, יעדים ברורים, מנגנוני וכלי בקרה למעקב פשוט אחרי ההתקדמות ויכולת להעריך בכל נקודת זמן את קצב ההתקדמות ויעילות המאמצים.

ניהול ביצועי ספק - ארז לוי - פיתוח עסקים לצמיחה

כיצד נבנה תכנית עבודה שנתית לעסק שלכם?

תכנית עבודה לעסק היא תהליך מתמשך הכולל למידה, יישום, בקרה וחוזר חלילה. מדובר בעבודה מתמדת שנכנסת לשגרת הביצוע ויוצרת תהליך קבוע ובריא של התייעלות, שיפור ביצועים וצמיחה.

השלבים המרכזיים בכתיבת תכנית עבודה:

 • למידה – ביצוע ראיונות ומחקר עומק להיכרות ולמידה של העסק, מטרותיו, מוצריו, השוק, הסביבה התחרותית, הלקוחות והגורמים השונים בעסק, כגון עובדים, מנהלים, חטיבות.
 • ניתוח, הסקת מסקנות והמלצות – בחלק זה אנו מנתחים את יכולות העסק, עוברים על החולשות, החוזקות, ההזדמנויות והאתגרים.
 • התווית תכנית – עם הידע הרב ומנגד החזון ורצון הבעלים, אנו בונים תכנית פיתוח של העסק הכוללת בקרות ושגרות ניהול, בין היתר אנו מתייחסים לאספקטים שונים כגון – לקוחות חדשים, מוצרים ושירותים חדשים, שיווק ופרסום, תפקוד הארגון ועוד.
 • הטמעה – אנו פורסים את התכנית לשלבי ביצוע, מגדירים פעולות ויעדים, משתפים את הגורמים השונים. בנוסף אנו מגדירים מנגנוני מעקב וליווי ליישום.
ייעוץ אסטרטגי, פיתוח עסקי וכלים להגדלת המכירות - ארז לוי פיתוח עסקים לצמיחה

“ארז הוא מנטור מבריק לפעילות אסטרטגית, רכש ופיתוח עסקי, עם שנים של ניסיון מוכח. היה לי העונג להכיר את ארז 5 שנים, להעסיק את שירותי הייעוץ שלו. מעל לכל, התרשמתי מחשיבתו החכמה של ארז ומפתרון הבעיות שלו, וכמובן, מתועלתו ומאישיותו הנדיבה. ארז יהיה נכס אמיתי לכל ארגון.”

ניב גל – מנהל שרשרת אספקה ולוגיסטיקה בחברת ברנמילר אנרג’י

brenmiler-logo - לוגו

מעל עשרים שנות ניסיון עשיר בפיתוח עסקי שנשמחלשתף אתכם

נעים להכיר – שמי ארז לוי, מנכ"ל עסקית, ואני חי ונושם את העולם העסקי כבר 3 עשורים, מתוכם שני עשורים בהנהלה הבכירה של חברות גדולות ומובילות במשק דוגמת אפלייד מטריאלס.

ועשר שנים בייעוץ וליווי עסקים לצמיחה. תחום ההתמחות שלנו בפיתוח עסקי וגדילה במכירות, שיפור ריווחיות ויעילות על ידי בניית אופרציה איתנה (שרשרת ייצור ואספקה), וליווי תהליכים עסקיים שונים שמייצרים יציבות ותשתית צמיחה לרווחיות.

נשמח להכיר ולסייע!

ארז לוי - מנכ

צרו קשר במרחק של קליק אחד

קדמו את העסק שלכם גם באמצעות בניית תכנית עבודה שנתית.

צרו עימנו קשר בטלפון 054-8049006 לייעוץ ראשוני ללא התחייבות או מלאו את הטופס הבא:

  שדות חובה למילוי מסומנים ב- *  אנו מאשרים קבלת ניוזלטר ופרסומות למייל